logotype

Tutaj będziemy zamieszczać, zarówno nasze produkcje filmowe, jak i filmy historyczne o Koluszkach.

Pierwsza pielgrzymka Koluszki - Jasna Góra w 1992 roku. Film

Pielgrzymka 1922 Koluszki - Jansa Góra
Archiwalne filmy przedstawiające naszą gminę są niezwykłą rzadkością. Ten materiał przedstawia pieszą pielgrzymkę z Koluszek na Jasną Górę w dniach 20 - 26 sierpnia 1992 roku. W początkowej części filmu doskonale widoczne są obrazy Koluszek z 1992 roku. Zapraszamy do oglądania.

Czytaj więcej...

Lange

Lange

Film prezentuje życie społeczności małej wioski - Sabinowa. Jej wojenne problemy i wydarzenia na zawsze zmieniły świadomość lokalnej społeczności. Podjęliśmy próbę dotarcia do najstarszych mieszkańców rejonu wsi Sabinów. Ze wspomnień świadków historii wyłania się obraz pewnego Niemca o nazwisku Lange.

Czytaj więcej...

Krótka historia I LO w Koluszkach

W Dzień Edukacji Narodowej należy wspomnieć historię swojej szkoły, klasy, przyjaciół. My pokrótce przypomnimy historię koluszkowskiego liceum.

Czytaj więcej...

65 - lecie nadania Praw Miejskich Koluszkom

Film w pigułce opowiada historię miasta Koluszki od roku 1399 do 1949. Dzięki niemu w szybki sposób można zapoznać się z zawiłymi dziejami miasta kolejarzy, które do tej pory stanowi jeden z najważniejszych węzłów kolejowych w Polsce. Tory niczym życiodajna rzeka tchnęły w Koluszki życie i dały im szansę na szybki rozwój.

Czytaj więcej...

Wrzesień 1939 oczami mieszkańców Koluszek

Wydarzenia z września 1939 roku ukazane z perspektywy świadków tamtych wydarzeń. Opowiadają oni o nieszczęściu wojny jaką odczuli na własnym podwórku, we własnej miejscowości - w Koluszkach.

Czytaj więcej...

Kontakt

Kategorie

Koluszki podczas Września 1939-1945 Relacje prasowe o Koluszkach i okolicach Okupacja niemiecka 1939-1945Spisy

Odwiedź nas:

facebook youtube

Partnerzy

2017  Historia Koluszek