I Koluszkowskie Forum Organizacji Pozarządowych

I Koluszkowskie Forum Organizacji Pozarządowych

11 października 2022 r. w sali Urzędu Miejskiego w Koluszkach odbyło się I Koluszkowskie Forum Organizacji Pozarządowych. Organizatorem było Konsorcjum EdukaTor, w skład którego wchodzą Stowarzyszenie Historia Koluszek, LGD Stowarzyszenie Mroga, Stowarzyszenie Okiem Kobiety oraz Stowarzyszenie KobieTy Łódź.

Było nam niezmiernie miło gościć władze Koluszek z p. Burmistrzem Waldemarem Chałatem na czele, radnych miejskich, sołtysów, przewodniczących rad osiedli, KGW, dyrektorów placówek oświatowych, jednostek organizacyjnych powiatu i gminy, policji, Nadleśnictwa Brzeziny, AWD, właścicieli i przedstawicieli firm koluszkowskich, a przede wszystkim organizacji działających na terenie naszej gminy. Nie mogło zabraknąć doradczyń z ośrodka OWES Centrum KLUCZ z Łodzi w osobach Małgorzaty Stępień - Dudek i Ilony Sobul.

Podczas forum każda z organizacji założycielskich przedstawiła w skrócie to czego już dokonała, wykonuje lub chce dokonać. Po prezentacjach stowarzyszeń wywiązała się dyskusja dotycząca kierunków dalszego działania. Istotny głos w dyskusji zabrał Burmistrz Koluszek, który wskazał na potrzebę istnienia stowarzyszeń lub podobnych grup w celu kształtowania i budowania społeczeństwa obywatelskiego. Każdy z dyskutantów został nagrodzony upominkiem – książką ufundowaną przez Stanisława Korczyńskiego. Oczywiście oprócz zagadnień merytorycznych pojawiły się elementy uprzyjemniające nasze obrady: inauguracyjny tort od Piekarni Olszyńscy, zakąski od Restauracji KRIADA, kwiaty z Kwiaciarni Agnieszki Ruty. Znakomitym, wspaniałym zakończeniem wieczoru był występ zaprzyjaźnionych artystów Anny i Romualda Spychalskich.

Mamy nadzieję, że zachęcimy do współpracy kolejne organizacje społeczne, które razem z nami zorganizują II Forum Organizacji Pozarządowych, które planujemy 24 czerwca 2023 r.