Dni Koluszek 2017

Dni Koluszek 2017

Tegoroczne stoisko historyczne przygotowane z okazji Dni Koluszek przeszło nasze najśmielsze marzenia. Była to jak do tej pory największa i najbardziej atrakcyjna wystawa, a wszystko dzięki współpracy LDG Stowarzyszenie Mroga i Stowarzyszenia Historia Koluszek.

Wystawie historycznych zdjęć naszego miasta i okolicy towarzyszył wybudowany z drewna i przykryty siatką maskującą sztab wojskowy, w którym znajdowały się mapy oraz wojskowe rzeczy użytkowe. Można była tam spotkać żołnierzy I Armii Wojska Polskiego oraz polskich żołnierzy z okresu Kampanii Wrześniowej 1939 r. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy tradycyjne butelki z napojami (z tzw. zamknięciem patentowym) i etykietą przedwojennej rozlewni soków w Koluszkach. Dookoła namiotu znajdowały się największe atrakcje tegorocznego święta. Była to ekspozycja motorów z prywatnej kolekcji Pana Pawła Swenda oraz ekspozycja Stowarzyszenia Tradycji 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty, która wszystkich najbardziej zaskoczyła.

Goście ze Skierniewic zaprezentowali oryginalną armatę przeciwpancerną Bofors wz. 36, repliki ciężkich karabinów maszynowych wz. 08 oraz wz. 30, ręcznego karabinu maszynowego Browning wz. 28, rusznicy przeciwpancernej „UR" wz. 35, granatnika wz. 36 oraz biedki wz. 33. Największym powodzeniem cieszyła się możliwość „strzelania" z CKM wz. 30, którego serie wystrzałów słychać było w całym parku. Dziękujemy serdecznie wszystkim gościom i współorganizatorom naszego stoiska i Dni Koluszek, mamy olbrzymią nadzieje, że w przyszłym roku zaskoczymy naszych widzów jeszcze bardziej.