Historia Koluszek na XXIV Targach Regiony Turystyczne Na Styku Kultur

XXIV TARGI REGIONY TURYSTYCZNE NA STYKU KULTUR

W dniach 16 – 18 marca 2018 roku odbyły się XXIV Targi Regiony Turystyczne Na Styku Kultur. W tym roku po raz pierwszy nasze stowarzyszenie miało możliwość wystawienia się na nich, a to dzięki Urzędowi Miejskiemu w Koluszkach. Reprezentowaliśmy nie tylko nasze stowarzyszenie, ale również Koluszki jako miejsce warte odwiedzenia i zwiedzenia.

Nasze stoisko nawiązywało do czasów świetności koluszkowskiej stacji, czyli lat przypadających na okres 1900 – 1914, kiedy to ogromna masa ludzi podróżujących przesiadała się na koluszkowskich dworcach. Na tle dworca Drogi Żelaznej Fabryczno – Łódzkiej członkowie naszego stowarzyszenia w mundurach i strojach z epoki przygotowywali herbatę z samowara.

XXIV TARGI REGIONY TURYSTYCZNE NA STYKU KULTUR

Zainteresowanie naszym stoiskiem było ogromne. Ku naszemu zdziwieniu ludzie nawet z najodleglejszych krańców Polski kojarzą stację Koluszki. Przemiła atmosfera, wiele przeprowadzonych rozmów oraz zawiązanie nowych znajomości z organizacjami i muzeami z wielu regionów Polski to bilans targów. Dziękujemy wszystkim odwiedzającym nasze stoisko, Gminie Koluszki za możliwość wystawienia się oraz osobom, które znalazły czas, by stanąć na stoisku: Paulinie Sosnowskiej, Tatianie Bulyga, Małgorzacie Jaśkiewicz, Mateuszowi Jaśkiewiczowi, Marcinowi Latkowi oraz Adrianowi Kut.