Obchody Święta Konstytucji 3 maja w Koluszkach 2015

Obchody Święta Konstytucji 3 maja w Koluszkach 2015

Wbrew temu co było zapowiadane przez pewien portal, tegoroczne obchody trzeciomajowego święta nie były nudne i nie trzeba było obchodzić go w innych miastach. Gmina Koluszki obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w tradycyjny już sposób rozpoczęła uroczystą Mszą Św. w kościele pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Mszę poprowadził ksiądz dziekan Krzysztof Nowak wraz z innymi kapłanami. Po niej odbył się przemarsz pod pomnik Orła Białego.

W pochodzie wzięli udział żołnierze z Kompani Reprezentacyjnej 25 Batalionu Logistycznego z Tomaszowa Mazowieckiego, nasze stowarzyszenie w strojach historycznych lokalnej partyzantki – oddziału „Sama”, kosynierów oraz Legionów Polskich, harcerze z Koluszek i Budziszewic, zuchy, klasa policyjna z ZSP nr 2 w Koluszkach, licznie zgromadzone poczty sztandarowe oraz mieszkańcy Koluszek.

Po przybyciu pod pomnik nastąpiła zmiana warty i wciągnięto flagę państwową na maszt. Odczytano Apel Poległych, a Kompania Reprezentacyjna oddała salwę honorową. Przemówienie wygłosił burmistrz Koluszek pan Waldemar Chałat, po czym nastąpiło złożenie kwiatów przez delegacje władz, służb, stowarzyszeń, harcerzy, szkół oraz zrzeszeń.