Dni Koluszek 2015

Dni Koluszek 2015

Podczas tegorocznych Dni Koluszek po raz piąty wystawiliśmy stoisko historyczno – rekonstrukcyjne, pierwszy raz jako Stowarzyszenie Historia Koluszek. Lokalne święto w dniach 13 -14 czerwca 2015 r. zgromadziło wielu mieszkańców przyciągając ich wieloma atrakcjami, jak na przykład jajecznica z 5000 jaj, czy transmisja z Koluszek „Pytania na Śniadanie” w TVP2.

Dzięki zadaniu publicznemu, jakie realizuje nasze Stowarzyszenie, wydaliśmy drugi numer Biuletynu Historia Koluszek dotyczący Akcji na Baudienst w Kaletniku w 1944 roku, oraz mapę „Miejsca warte odwiedzenia – Koluszki Centrum”. Ponadto przygotowaliśmy 10 nowych i ładniejszych tablic do prezentacji zdjęć archiwalnych.

Nową częścią stoiska i zarazem najchętniej odwiedzaną przez dzieci była nauka poszukiwania wykrywaczem metalu. W piaskownicy były zakopywane monety, które uczestnicy musieli znaleźć wykrywaczem metalu i je wykopać. Udzielaliśmy również informacji na temat działalności eksploratorskiej, a także sprzętu do poszukiwań. Katalogi i informacje zawdzięczaliśmy sklepowi „Viking” z Warszawy. Zapraszamy za rok!