Rajd Rowerowy Pięciolecia Stowarzyszenia Historia Koluszek

Rajd Rowerowy Pięciolecia Stowarzyszenia Historia Koluszek

Dnia 8 lipca 2014 roku zostało założone Stowarzyszenie Historia Koluszek, w tym roku świętowaliśmy piąte urodziny organizując 14 lipca Rajd Pięciolecia Stowarzyszenia Historia Koluszek. Współorganizatorami rajdu była grupa Rowerowe Koluszki oraz Szkoła Podstawowa w Różycy, a wydarzenie to było współfinansowane z środków Gminy Koluszki. Serdecznie dziękujemy za włączenie się w organizację i nieocenioną pomoc Muzeum im. Leokadii Marciniak w Gałkowie Dużym oraz pracownikom Portu Lotniczego w Łodzi.

Cykliści do wyboru mieli 3 trasy: długą 80 kilometrową, średnią 45 km lub krótką 20 km. Trasy przygotował Dariusz Sobieszek z Rowerowych Koluszek, ukazywały one to, co najpiękniejsze w naszej okolicy: łąki, lasy, pola i wioski. Na trasach wyznaczone były punkty kontrolne, gdzie uczestnicy mogli przystanąć i odpocząć.

Na rajd zapisało się 238 osób, ale ostatecznie w trasy wyjechało przeszło 250 osób. Najmłodszy uczestnik miał 3 miesiące, zaś najstarszy 83 lata. Zdecydowaną większość uczestników stanowili mieszkańcy naszej gminy, ale odwiedzili nas cykliści z Brzezin, Łodzi, Skierniewic, Aleksandrowa, Łowicza i najbliższych okolic. 

Start, a także finał rajdu odbył się w Szkole Podstawowej w Różycy, gdzie na uczestników czekał grill oraz skromna część oficjalna podsumowująca działalność stowarzyszenia. Nie obyło się bez wspólnego „sto lat!” oraz życzeń złożonych przez przybyłych gości: Senatora RP Ryszarda Bonisławskiego, Posła na Sejm RP Cezarego Grabarczyka, Prezesa Stowarzyszenia LGD „Mroga” Piotra Nowackiego i Dyrektora Handlowego Portu Lotniczego w Łodzi Artura Fraja.

Tegoroczny rajd uświetniło specjalne partnerstwo Portu Lotniczego w Łodzi, który ufundował 2 bilety lotnicze do Aten dla jednego z uczestników rajdu. Wszyscy cykliści do ostatniej chwili czekali w napięciu na konkurs, który polegał na udzieleniu poprawnych odpowiedzi na pytania związane z Grecją. Na Rajdzie Pięciolecia pojawił się Dyrektor Handlowy Portu Lotniczego w Łodzi Artur Fraj, który przeprowadził konkurs. Pytania nie należały do łatwych, jednak jednej osobie nie sprawiły problemu. Spośród ponad 240 osób szczęśliwą zwyciężczynią okazała się Pani Eunika Kaczmarek. Serdecznie gratulujemy.

Rajd Rowerowy Pięciolecia Stowarzyszenia Historia Koluszek

Pod koniec imprezy rozegrano spontaniczny mecz piłki nożnej pomiędzy Bike Team Koluszki, a Stowarzyszeniem Historia Koluszek, który zakończył się wynikiem 4:1 dla Historii Koluszek. Może warto wprowadzić ten element do rajdowych finałów?

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania i przeprowadzenie rajdu oraz p. Elżbiecie Olszyńskiej za przekazane pieczywo. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i obiecujemy kontynuować ideę rajdów rowerowych.

Adrian Kut
fot. Damian Polny, Adrian Kut, Dariusz Sobieszek, Kazimierz Skronik