Jesień z Historią Lokalną 2020

Edukacja historyczna o regionie to jedna z najważniejszych rzeczy jakie budują tożsamość lokalnego społeczeństwa. Jest ona również jednym z głównych zadań Stowarzyszenie Historia Koluszek. W ramach zadania publicznego pt. Jesień z Historią Lokalną 2020 realizowanego przy wsparciu budżetu Gminy Koluszki Stowarzyszenie Historia Koluszek zrealizowało dwie pozycje edukacyjne.

Pierwszą z nich jest gra memory Historia Koluszek, która w prosty i przyjemny sposób nauczy rozpoznawać i zapamiętywać jedne z najważniejszych miejsc i osób związanych z Koluszkami. Gra składa się z 30 par kart z archiwalnymi fotofrafiami Koluszek i ma bardzo proste zasady - wystarczy odnaleźć karty z taką samą fotografią.

Drugą pozycją jest album fotograficzny pt. Historia Koluszek na fotografiach. Archiwalne fotografie naszej Małej Ojczyzny to bezpośrednia relacja czasów minionych – mateforyczny wehikuł czasu, dzięki któremu możemy poznać realia w jakich żyli nasi przodkowie, zobaczyć ich twarze, sposób ubierania się, dostrzec różnice i podobieństwa. To także doskonały sposób, aby porównać jak Koluszki zmieniały się na przestrzeni około 100 lat, przeistaczając się z miasteczka w dumne i piękne miasto z interesującą historią. Mamy nadzieję, że niniejszy album składający się z historycznych fotografii Koluszek, zabierze Państwa w podróż śladami przodków. Z pewnością odnajdziecie Państwo na fotografiích dobrze znane wam budynki i ulice, być może również rozpoznacie znajome i bliskie twarze.
Gra memory oraz albumy trafią między innymi do placówek oświatowych oraz instytucji kultury z terenu Gminy Koluszki.